Chapter Konin


Początki sięgają 1970 roku, w którym nasz Przyjaciel Maciej, zwany inaczej Koniem zaczął interesować się motocyklami. Oprócz wiedzy technicznej (był świetnym mechanikiem) doradzał nam w sprawach co i gdzie kupić. Wiedział również, w których zlotach warto brać udział. Był on również pierwszym i jakże szczęśliwym posiadaczem motocykla ze znaczkiem HD na zbiorniku. Na ówczesne czasy było to coś niebywałego i niecodziennego.

W roku 1998 pojawił się zatem pierwszy „oficjalny” Harley. Była to Electra Glide Ultra Classic z silnikiem Evolution. Był to wtedy flagowy okręt fabryki z Milwaukee. Szczęśliwy właściciel rozpoczął „edukację” tych z nas, którzy dopiero marzyli o takiej maszynie. Dziś widać, że był doskonałym Nauczycielem. Nasze życie motocyklowe nabierało wyrazu. Jeździliśmy wspólnie na różne spotkania , zloty, początki i końce sezonów. Jako że nasz motocyklowy Ojciec posiadał szerokie kontakty, mieliśmy okazje poznać wielu oryginalnych „riderów”, a także ludzi z klubu motocyklowego z Bydgoszczy. Bractwo Bydgoszcz, bo tak się wówczas nazywali, było klubem posiadaczy motocykli HD. Chemia między nami spowodowała, że latem 1999 roku wybraliśmy się na pierwszy wspólny wyjazd. Na pewno przyspieszył on decyzję o zakupach następnych motocykli.

W 2000 roku Harleya kupił Demon, w 2002 Bukoś i Maniek. Wtedy pojawił się pomysł zawiązania klubu, a właściwie wolnej grupy. Bez regulaminów, nakazów i zależności. Najczystszy luz i swoboda, ale z własnym godłem. Na przełomie 2002 i 2003 roku nasz Prezes – Maciej zaproponował projekt znaku i nazwy – stylizowany silnik Evolution, z napisami na głowicach GOOD BUDS, z dopiskiem u dołu OF KONIN. Nasze barwy bardzo nam się spodobały. Szczególnie związek godła z kształtem silnika HD wraz z subtelnie wkomponowaną nazwą. Znak się przyjął. Ci, którzy mieli swojego Harleya, mogli nosić nowe godło. Pozostali mieli motywację, by jak najszybciej kupić motocykl. I tak też się działo.

W 2003 roku sprzęt kupili Tuzin, Piotr, a w 2003 Wężyk, Czesław i Krzesina, a w 2006 Jacek J. Klub mógł już swobodnie jeździć na różne zloty. Żeby wszystko było zgodnie ze sztuką i dla utrzymania zasad, postanowiliśmy związać się z którymś z „dużych” klubów. Z racji szerokich kontaktów, poważania i szacunku jakim się cieszyli w motocyklowym świecie, wybór padł na Klub z Bydgoszczy. W połowie 2008 roku wybraliśmy się z poselstwem do Bydgoszczy, żeby omówić warunki akcesji. Nasi Bracia z Bydgoszczy przyjęli nas bardzo serdecznie. Już jesienią sześciu z nas zostało przyjętych. Tuzin, Demon, Koniu, Wężyk, Czesław i Piotr zostali pełnoprawnymi Członkami Bractwa HD Bydgoszcz.

Parę miesięcy później dołączyli do nas Misiek i Jacek J. Poczuliśmy się jak w rodzinie. W czerwcu 2010 roku Klub został formalnie zarejestrowany w sądzie jako stowarzyszenie pod nazwa BRACTWO HARLEY-DAVIDSON BYDGOSZCZ POLAND. Życie klubowe toczyło się dalej wartko. Zebrania, organizacje zlotów, wyjazdy, pomoc innym, dyskusje nad strukturą klubu wypełniały nam czas. W połowie 2011 roku pojawił się pomysł stworzenia Chapter-u Konin. Miało to ułatwić funkcjonowanie organizacji klubowej i przenieść problematykę lokalną naszej grupy w nasze ręce. W grudniu 2011 na walnym zebraniu członków klubu BHDB Poland zostały zatwierdzone zmiany i od 17 grudnia 2011 roku działa na terenie Konina: Bractwo Harley-Davidson Bydgoszcz Poland Chapter Konin.

Prezesem został Tuzin /Musztarda a Skarbnikiem Czesław.

Kontakt z Chapterem Konin
Musztarda
tel. 502 360 335

Bractwo HD